رطب و یابس بهم بافتن های یک عدد مشاور رسانه ای

مشاور مطبوعاتی رئیس جمهور، ناگهان به روزنامه ی اصلاح طلب "اعتماد" که می رسد، یادش می افتد که باید رک ترین و صریح ترین مصاحبه اش را انجام دهد و همه ی آنچه را که به قول خودش از اصولگرایان در دل دارد، بریزد روی دایره! چنان هم، همان اول می گوید ترسی از رئیس مجلس و نمایندگان و کلیت اصولگرایان ندارد که گویی در دوئلی نابرابر، تنها و بی یاور در برابر جمعی خونخوار، تمام قد ایستاده و حالا به نترسیدنش مفتخر است!

علی اکبر جوانفکر در مصاحبه با روزنامه ی اعتماد از ترس اصولگرایان از افشاگری می گوید؛ آنها را به افشاگری و وای اگر دهانم باز شود و این قبیل ژست های موهوم و همیشگی جریان انحرافی متهم می کند؛ جوانفکر صریحاً اصولگرایان را آدم های سهم خواهی می خواند که چون احمدی نژاد سهم آنها را نداده است، به دشمنی با دولتی ها روی آورده اند؛ آنها را متهم به ضد ولایت بودن می کند؛ می گوید که برای دولت مردمی و ولایتی احمدی نژاد بحران سازی می کنند؛ و ...

حجم تاختن های از سر تعصب جوانفکر به این و آن و حجم رطب و یابس هایی که جوانفکر بهم بافته تا از دل آن پروانه ای پاک و طاهر و مظلوم و حتی معصوم از جریان انحرافی متولد شود، آنقدر زیاد است که اصلاً مانده ام از کجایش بنویسم و چه بنویسم حتی! هیتلر بود یا معاونش، نمی دانم؛ اما راهکارش الگوی این آقایان شده است انگار؛ دروغ باید آنقدر بزرگ باشد که کسی در باورش هم نیاید که دروغ است!

واقعیت اما آن است که جوانفکر از کلیت اصولگرایان نمی گوید؛ مشتی اتهامات موهوم و من درآوردی را که گویی این جماعت همیشه در جیب بغلشان آماده دارند! به جمعی نسبت می دهد که به هیچ روی کلیت اصولگرایان نیستند که هیچ، حتی مخالفانی جدی در دایره ی اصولگرایان دارند و حالا او دلش می خواهد این اتهامات را به همه ی اصولگرایان نسبت دهد؛ خلاصه اش می شود اینکه همه ی مخالفان جریان انحرافی را با همین چوب اتهامات براند و خیالش راحت شود که همه ی مخالفان جریان انحرافی چون سهم خواهی شان در دولت جواب داده نشده است، چون "ما" پشت پرده شان را می دانیم و چون از فسادشان آگاهیم، مخالف "ما" هستند و یادش می رود که اگر چنین ترسی باشد، آنکه بیش از همه باید سرسپرده ی دولت و آن رئیس دفتر کذایی اش باشد، هم اینانند؛ نه آنکه تازه علم مخالفت برافرازند!

جوانفکر البته از فرماندهان عالی رتبه ی نظامی که مخالف جریان انحرافی اند، از علما و مراجع معظم که بارها این جریان منحرف را نواخته اند و از رسانه هایی که روزی همه ی اعتبارشان را برای رأی آوردن احمدی نژاد هزینه کردند و حالا بخاطر مخالفت با جریان انحرافی، تکفیری و اقتدارگرا خوانده می شوند، و از سپاه که ضابط قضایی برخورد با جریان انحرافی ست، حرفی نمی زند. چه آنکه مضر است که مردم بدانند مخالفان جریان انحرافی، غیر از آن متهمینی که جوانفکر نام می برد، کسانی دیگر هم هستند که نه گرد سهم خواهی به دامنشان می نشیند، نه اتهام پرونده ی فساد اقتصادی شان را کسی باور می کند، نه دنبال ثروت و قدرت بودنشان را. جوانفکر از اینها نام نمی برد، تا دستش برای اتهام زنی به مخالفان جریان انحرافی باز باشد و البته که باز هم بوده است!

ژست ولایتمداری اش هم در این مصاحبه، آنقدر پررنگ است که چشم را می زند و راستی! ولایتمداری تان اگر در عمل تان عیان است که دیگر نیاز به این همه خرج از ولایت و فریاد کردن ولایتمداری تان در گوش مخاطب بینوا نیست و بعد هم تازه ژست بگیرید که ما هیچ وقت از رهبری خرج نکرده ایم! دروغی که مرغ پخته را هم به خنده وامی دارد.
آنقدر هم "ما"، "ما" می کند و آنقدر ضمیرهایش متکلم جمع است که به ذهن می آید که این "ما" کیست دقیقاً؟! مایی که با وزیر اطلاعات مخالف بوده، مایی که با دولت است، مایی که... جالب که وجود جریان انحرافی را هم کلاً قبول ندارند. پس این "ما" وسط اختیارات خاص رئیس جمهور چه می کند؟!

جوانفکر لقمه های بزرگی برداشته؛ واژه ها و تهدیدهایی بزرگتر از آنچه که در گلیم مدیرمسئول روزنامه ی دولتی ایران بگنجد؛ شاید لازم است بجای اینکه او، دادستان کل کشور را، ما او را دعوت کنیم که جناب برادر! سکوت کنید که عزتتان محفوظ تر بماند و وسط این سکوتتان، شاید وقت کردید که سری هم به آرشیو وبلاگ شخصی تان بزنید و از میانه ی آرشیو، یادداشت 19 بهمن ۸۷ تان را بیابید که نوشته اید :به "اعتماد" اعتماد نکنید... ایام عزت مستدام!

* * *

پی نوشت: این مطلب را دیروز در تحریریه و پس از خواندن مشروح مصاحبه ی هفت هزار و هفتصد کلمه ای علی اکبر جوانفکر با روزنامه ی اعتماد نوشتم و امروز، 29 آبان در صفحه ی یک روزنامه به چاپ رسیده است.

لینک مطلب در جوان آنلاین (+)

/ 37 نظر / 7 بازدید
نمایش نظرات قبلی
امیر سجاد

به استقبال ارباب که ميروي بايست چند منزل مانده به کرب بلا چند مشک آب ببر که دير نيست حراميان راه بر کاروان ببندند لرزه دلت را سخت پنهان کن به چشمت بگو متلاطم نشود که مبادا دل اهل حرم نگران شود کسي به استقبال فرزند زهرا نيامده مبادا جابماني

سجادی

http://up.vatandownload.com/images/5emo15lhrov6utnczuxi.jpg این عکسیه که به جوانفکر به خاطرش محکوم به شش ماه حبس شده. تو خود حدیث مفصل بخوان از این مجمل.

محمد

مسیری به سوی روشنایی ، خروشی از جنس قلم ، فریادی برای بیدار کردن ، اشکی از روی دلسوزی ، خشمی از سر مهربانی ، اندوهی از نوع عشق ، مرهمی برای تسکین دل رهبر ... می کوشیم غبار را کنار زنیم ، می کوشیم حقیقت را بگوییم ، می کوشیم روشن کنیم ، می کوشیم روشن کنیم . می خواهیم عمار باشیم . سرباز این مانور باشید.

یوسف

سلام خسته نباشین چه بحث بحث برانگیزی ! مجبور شدم تک تک نظرات خوانندگانتون را بخوانم همیشه تشخیص سره از ناسره بر همگان میسر نبوده و نیست

تقی دژاکام

سلام بانو دعوتتان کرده ایم هر چند شما احتیاجی به دعوت ندارید و خودتان به نوعی صاحبخانه اید! http://ab_o_atash.persianblog.ir/post/499/ [گل]

عبدالرضا

سلام وب خوبی دارید التماس دعا لیک کنید منم لینک کردمتون

عبدالرضا

خیلی خوشم اومد جواب کوبنده به بچه قرطیا دادید موفق باشید کجایند مردان پرمدعا که زینبیان هستند هنوز

ماه نو

تیتر شما اصلا مناسب نیست آقای جوانفکر که دشمن نیست اینطور اهانت می کنید: یک عدد؟؟!![متفکر] اصلا فرض گیریم که طرف اشتباه کرده گناه کرده چرا باید اینطور مورد خطاب قرار بدید شیوه مسلمانی اینه؟ در برخورد با مخالف هم مراعات حدود ادب لازم است.